تبلیغات
آپلود نامحدود و دائمی هومن دیزاین
مطالب محبوب
بایگانی
تبلیغات
Golden android

مکان تبلیغات شما

انجمن وبمستران
عنوانپاسخبازدیدتوسط
74585shopintex
00start11
00iWater
00iWater
10tourbinblog
10fashionme
10fashionme
00sitecode
3299elia
00iWater
00iWater
00iWater
00portal1
00iWater
20iWater

ساخت اسکرین سیور برای سایت – آموزش جاوااسکریپت

ساخت اسکرین سیور برای سایت – آموزش جاوااسکریپت

سلام دوستان عزیز. امروز با یکی دیگه از آموزش های جاوااسکریپت اومدیم خدمتتون. امروز میخواهیم با هم یاد بگیریم که چطور یک اسکرین سیور برای سایتمون با جاوا اسکریپت بنویسیم که زمان های بیکاری کاربر یا زمانی که کاربر با سایت کار نمیکند عملی انجام شود.

پایه و اساس این آموزش هم یکی از دوستای خوبم هست که بهم یه سایت آمارگیر خوبی رو معرفی کرد و گفت یه امکان جالبی داره و اونم اینه که امار کسانی که سایت براشون بازه و باهاش کار نمیکنن هم میده که گفتم یه چنین چیزی رو به شما کاربرای عزیز یاد بدم.

این آموزش خیلی آسونه و فقط یک تایمر و یک متغیر و دو فانکشن نیاز داره. خوب ، حالا بریم سراغ آموزش.

پایه کار این کد به این صورت هست که یک متغیر داریم که زمان بیکاری به آن اضافه میشه و یک تایمر که هر ثانیه یک عدد به متغیر اضافه کنه و یک فانکشن که هر موقع موس حرکت کرد ثانیه بیکاری رو صفر کنه.

ابتدای کار نیاز داریم که تگ های باز و بسته اسکریپت رو بنویسیم 😀

خوب. حالا یک متغیر تعریف میکنیم و مقدارش رو صفر در نظر میگیریم.

حال یک فانکشن میخواهیم که با هر بار تکون خوردن موس این متغیر ما رو صفر کنه.

بعد از این کار ما نیاز به یک فانکشن داریم که زمان تکون نخوردن موس رو حساب کنه و اگه تا یه ثانیه خاص رسید چند خطی کد رو اجرا کنه(ما پیش فرض یک صفحه سیاه در نظر گرفتیم ولی شما هر چیزی میتونید بزارید). برای این کار باید فانکشن هر ثانیه با یک تایمر چک بشه و یک تگ دیو هم داشته باشیم که در صورت برقرار بودن شرط کد هامون رو توش بریزه.(ما زمان بیکاری رو 15 ثانیه در نظر گرفتیم)

خوب ، حالا اگه کد بالا رو اجرا کنید میبینید که اگه صفحه سیاه شد دیگه حالت قبلیش بر نمیگرده. در اینجا باید کدی به فانکشن اولمون اضافه کنیم که زمانی که موس تکون خورد علاوه بر این که زمان بیکاری رو صفر کرد محتوای تگ دیو رو هم خالی کنه(دلیل تعریف دیو هم همین بوده در غیر این صورت کد رو مستقیم هم میشد اجرا کرد)

حال کد نهایی به صورت زیر هست.

 

يک ديدگاه ثبت شده است. شما نیز میتوانید دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید.
  1. ممنون از این آموزش خوب

دیدگاه خود را بیان کنید